KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12023001
nr 1202 3001
Hans Hamngren
(f. 1934), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 1976, numrerad 2/135, "springare, anamorfotiska konstruktioner", bladets mått: 66x92 cm
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 september 2018
kl 19:09:21
9/9 14:24:02
Hans Hamngren
Läs mer om Hans Hamngren